Українська квітка в центрі Нью-Йорка

       До однієї зі своїх збірок пісень Квітка Цісик написала: «Присвячую поривам нескореного українського духа і його безнастанним змаганням по обидвох боках океану». Її пісні торкалися серця та душі українців у всьому світі. Життя Квітослави Цісик – це приклад нескореного духа, любові до України, високого почуття обов’язку.
       4 квітня 2018 року світ вшановуватиме 65-річчя з дня народження відомої українки, талановитої співачки, непересічної особистості і чарівної жінки – Квітки Цісик. З цієї нагоди 22 березня у КЗ «НСЗШ № 24» відбулася презентація культурологічного проекту «Незабутня Квітка Цісик», яку підготували учні 10 класу під керівництвом вчителя суспільствознавчих дисциплін Мікші Наталії Вікторівни. Школярі представили презентацію творчості  співачки, читали поезії, виконували пісні з репертуару Квітки.

Культурно-мистецький проект, присвячений 65-річчю з дня народження американської співачки українського походження Квітки Цісик
Презентація


Участь в обласній краєзнавчий конференції 

      15 березня 2018 року у м.Дніпро відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу». Нікополь представляла учениця 11 класу КЗ «НСЗШ №23» Дядик Вікторія разом зі своїм керівником, учителем історії Корзун Катериною Миколаївною. Вікторія презентувала статтю «Культурна спадщина про Українську революцію 1917-1921 років у формуванні історичної пам’яті», яка зацікавила учасників конференції своєю новизною і актуальністю. 
Текст статті

 


Засідання ММО березень 2018 р.

         12 березня 2018 року відбулося ММО вчителів предмету «Захист Вітчизни», на якому голова методичного об’єднання Іванчик О.В. ознайомила викладачів з новою навчальною програмою з предмету, а вчитель Вергілес Ю.В. представив відеопрезентацію «Нікопольцям, загиблим в АТО, присвячується…».


       12 березня 2018 року у КЗ «ННВК №15» відбулося методичне засідання вчителів суспільствознавчих дисциплін «Робота творчої лабораторії з краєзнавства як складова національно-патріотичного виховання». Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №22» Басацька Галина Василівна розповіла про пошукову роботу в шкільному краєзнавстві. Учитель разом з учнями школи зібрали спогади мешканців нашого міста, очевидців голодомору в Україні 1932-33 років, учасників ІІ світової війни, в’язнів концтаборів, дітей війни. Частину матеріалів передано до Нікопольського краєзнавчого музею. Зараз пошукова група творчої лабораторії школи працює над проектом, пов’язаним з Нікопольським аероклубом, серед випускників якого – 5 героїв Радянського Союзу, багато прославлених льотчиків, які брали участь у боях за визволення нашої Батьківщини.
Свої творчі здобутки представив вчитель І категорії КЗ «НСЗШ №13» Дініц Олександр Володимирович. Шляхом використання різних форм шкільного краєзнавства (прогулянки, екскурсії, походи, експедиції), вчитель залучає учнів до вивчення історії рідного краю, знайомить з національною культурною спадщиною.
Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №23» Корзун Катерина Миколаївна розповіла про тематику і актуальність науково-творчої роботи, яку підготувала її учениця Дядик Вікторія (11 кл.) для участі в обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу». 
Семенюк Наталя Андріївна, учитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №9», поділилась досвідом співпраці з МАН. Цього року її учениця Моторіна Ганна представила на захист цікаву ґрунтовну роботу в секції «Історичне краєзнавство» на тему: «Внесок родин купців Гусєвих та родини селянина-власника Зіменса у розвиток і процвітання м. Нікополь», яка визнана одною з кращих.
 


Захист науково-дослідницьких робіт МАН

        2 та 3 лютого 2018 р. у м.Дніпро проходив ІІ (обласний) етап  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН України. 
Наукове відділення «Історія» в секції «Історичне краєзнавство» представляла учениця 10 класу Моторина Ганна Юріївна з роботою на тему: «Внесок родин купців Гусєвих та родини селянина-власника Зіменса у розвиток і процвітання м. Нікополь». 
         Робота учасника


Засідання ММО вчителів суспільствознавчих дисциплін (січень 2018)

       «Впровадження сучасних технологій на уроках історії» - тема засідання міського методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін, яке відбулося 4 січня 2018р. на базі КЗНЗ «Гімназія №15».
      Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №23» Корзун Катерина Миколаївна поділилася досвідом роботи з впровадження хмарних технологій, в тому числі застосування технологій Веб 2.0. Розвиток соціальних мереж і технологій Інтернет відкриває необмежені горизонти для застосування їх в освітній діяльності, оскільки ставить у центр навчального процесу взаємодію учнів між собою та вчителем. Корзун К.М. продемонструвала різні форми і методи, які спонукають учнів до пізнавальної , творчої, пошукової діяльності.
       Свої творчі здобутки представили вчителі, які атестуються. Вчитель другої категорії КЗ «НСЗШ №20» Данілова Світлана Юріївна розповіла про інтерактивні методи роботи на уроках історії в 5-7 класах. Мікша Наталія Вікторівна, вчитель І категорії КЗ «НСЗШ №24», поділилась досвідом роботи з учнями старших класів, використанням проектної технології, яка зорієнтована на застосуваннях фактичних знань і набуття нових, дає можливість засвоїти нові способи діяльності в соціокультурному середовищі.
        Сучасна школа повинна допомогти учням відчувати себе впевненим на ринку праці, вміти адаптуватися до соціальних змін і криз у суспільстві, розвивати здатність до самореалізації.

 


Обласний семінар з історії та правознавства «Реалізація навчальних завдань історичної та правової освіти через застосування технологій Веб 2.0»
Дата проведення: 12 жовтня 2017 року
Місце проведення: КЗ "НСЗШ № 20"
Категорія учасників: методисти з історії та правознавства управлінь та відділів освіти, територіальних громад, керівників методичних об’єднань

План роботи семінару


Засідання ММО вчителів історії (січень 2017)
Матеріали засідання


Науково-практичний семінар для учителів суспільствознавчих дисциплін «Розвиток творчого потенціалу учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін як засіб їх соціалізації в громадянському суспільстві»

 

Дата: 18 листопада 2016 року

Місце: КЗНЗ «Гімназія №15»

Тема: «Розвиток творчого потенціалу учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін як засіб їх соціалізації в громадянському суспільстві». 

Матеріали семінару переглянути за посиланням