Засідання ММО учителі української мови й літератури
       На початку нового року, 04 січня 2017р., учителі української мови й літератури міста Нікополя провели засідання міського методичного об’єднання з теми «Утілення інноваційних технологій розвитку через реалізацію креативних проектів».
      Учитель-методист СЗШ №9 Костюченко В.І. познайомила колег із власним досвідом «Використання веб-квесту та хмарних технологій на уроках української мови й літератури». Це методики, які вчать знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати й вирішувати поставлені завдання. Сьогодні їх використовуються як найбільш вдалий спосіб використання Інтернету на уроках. Веб-квест і хмарні технології дають можливість учням ефективно використовувати інформацію, яку вони знаходять у мережі і яка розвиває їх критичне мислення. Але веб-квест являє собою не простий пошук інформації у мережі, адже учні, працюючи над завданням, збирають, узагальнюють інформацію, роблять висновки. Вікторія Іллівна на прикладі вивчення поеми І.Котляревського «Енеїда» наочно показала, як заохочує дев’ятикласників до читання за допомогою веб-квесту. 
       Про створення ситуації успіху як провідного мотиву нової методики навчання розповіла учитель СЗШ №19 Петренко В.В., бо завдання вчителя – допомогти особистості учня  зрости в успіху, дати можливість кожному вихованцю відчути радість досягнення успіху, усвідомити свої здібності, віру у власні сили. Успіх - джерело внутрішніх сил учня, що народжує енергію для бажання вчитися і подолання труднощів. Колега навчила присутніх складати алгоритм успіху, розказала про його етапи. 
       Зі своїми творчими інноваційними знахідками у формі майстер-класів  познайомили вчителі-мовники, які атестуються в 2016-2017 навчальному році. Крім того, усі вони були на курсах підвищення кваліфікації в ДОІППО і поділилися новинками з вчителями міста щодо нетрадиційних методів  викладання мови й літератури. 
Керівник ММО Марценко Г.О. розповіла про планування та підготовку заходів, присвячених Дню рідної мови в лютому та роковинам Т.Шевченка в березні. Нагадала присутнім про загальні рекомендації щодо ведення класних журналів.
       Методист методичного кабінету Болгарина Л.О. зачитала «Відкритий лист до учителів української і зарубіжної літератур, колег-науковців та усіх небайдужих!» Ісаєвої Олени Олександрівни, доктора педагогічних наук, професора, зав.кафедри методики викладання світової літератури НПУ ім. М.П.Драгоманова від 26 грудня 2016 року. Учительська родина вкотре з розумінням відгукнулася на пропозицію колеги «виявити свою професійну і громадянську позицію», бо вже писали свої думки з цього приводу і на сайт МОН, і на сайт ОЗОНівська спільнота.

  


Семінар вчителів української мови та літератури

Дата проведення: 24 листопада 2016 року

Місце проведення: КЗ «НСЗШ № 6»

Тема "Розвиток креативного мислення як складова соціалізації особистості на уроках української мови та літератури»

Більше інформації про семінар>>>

Матеріали семінару >>>


     «Форми роботи над проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»на уроках української філології» - такою була назва засідання міського методичного об'єднання вчителів української мови та літератури, яке відбулося 02 листопада в приміщенні СШ № 5.
     Ольга Анатоліївна Трубченко, учитель СЗШ №20, розповіла колегам про вікові особливості соціалізації учнів середньої та старшої ланки школи. Етапи шкільної соціалізації корелюють із загальними етапами навчально-виховного процесу. Межі між етапами не мають жорсткого та однозначного характеру, є статистично ймовірними і значною мірою залежать від індивідуальних особливостей та соціальних умов життя кожної дитини. 
       Про завдання на уроках української мови й літератури, що сприяють соціалізації особистості розповіла Крохмаль Рита Валеріївна. Учитель звернула увагу на  такі форми робіт, як театралізації, вікторини, дидактичні ігри тощо. А ще поділилася досвідом використання гештальт-технологій на уроках літератури.
       Учитель СЗШ №19 Петренко Вікторія Валентинівна познайомила колег із активними методами навчання, які стимулюють пізнавальну активність учнів і будуються на діалозі, умінні вільно висловлювати думки, виробляти ланцюжок рішень, робити логічні висновки. Саме вироблення таких умінь, на думку педагога, допоможе стимулювати отримання досвіду для різних соціальних ролей. 
        Керівник ММО Галина Олегівна Марценко поділилася з колегами враженнями від участі в VI Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок», що проходив м.Вінниці 5-6 жовтня 2016 р. і в рамках якого провела урок у Вінницькій СЗШ №3. А Уткіна Лілія Анатоліївна, учитель СЗШ №22 розповіла про проведений на фестивалі майстер-клас “Сторітелінг на уроках української літератури (робота з біографією письменника)”. Саме такий вид роботи наближає нас до відповіді на вічні питання: як сучасному вчителеві-словеснику зацікавити учня книгою, як виховати його справжнім читачем, поціновувачем скарбів української та світової літератури?
       Про організацію міських заходів, присвячених ювілейним датам, і методичні рекомендації щодо проведення заходів, присвячених ювілейній даті – вісімдесятиріччю з дня народження  М.Вінграновського - розповіла керівник творчої групи, учитель СЗШ №12 Галина Антонівна Бучко.
      Галина Олегівна запропонувала колегам стати учасниками вебінару на тему:«Актуальні питання сучасної мовно-літературної освіти та методичні рекомендації щодо проведення мовно-літературних олімпіад та конкурсів», який відбудеться 8 листопада 2016 року о 14 годині 30 хвилин. Проводитимуть його працівники кафедри гуманітарної освіти ДОІППО: Сергієнко Антоніна Антонівна, завідувач кафедри гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; Піскорська Лідія Іванівна, методист з української мови і літератури; Дев’ятко Наталія Володимирівна, доцент кафедри, кандидат філософських наук, член Національної спілки письменників України. 
         Засідання традиційно завершилось ознайомленням з новими державними документам, новинками методичної літератури.

 


 

Семінар вчителів української мови та літератури «Формування загальнонавчальних умінь на уроках української мови та літератури на основі використання фреймових структур навчального матеріалу»

     

      Матеріали та рекомендації семінару за посиланням 

Конкурс "Творче портфоліо вчителя української мови та літератури"

 

І місце - Колмогорцева Ірина Володимирівна ( гімназія №15)

 

 

 

ІІ місце - Симонищ Світлана Михайлівна ( СЗШ №11)

 

ІІІ місце - Ященко Оксана Олександрівна (СЗШ №6)

 

       Також  грамотами відділу освіти і науки були нагороджені колективи - переможці конкурсу «Презентація роботи шкільного методичного об’єднання». Це І місце – СЗШ№ 10; ІІ місце –СЗШ№ 24; ІІІ місце –СЗШ№13. Учителі на засіданні обговорили питання підготовки учнів до ДПА та ЗНО, проаналізували результати участі вчителів міста в обласному проекті «Електронна школа»; поділилися досвідом роботи щодо новітнього прочитання творів Т.Г. Шевченка; презентували кращі роботи.

 
Міський семінар вчителів української мови та літератури «Використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури»

  • Місце проведення КЗ «НСЗШ № 2» 
  • Дата проведення 20.12.2013 р.

План проведення семінару