menu
person

План роботи ММО вчителів української мови та літератури на 2018-2019 навчальний рік

План роботи Школи молодого вчителя української мови і літератури

План роботи творчої групи вчителів української мови та літератури на 2018-2019 навчальний рік

План роботи постійно діючого консультпункту вчителів української мови та літератури на 2017-2018 навчальний рік

 

 

Засідання ММО вчителів української мови

«Краще один раз побачити ніж почути»- під таким гаслом 11 січня 2019 року на базі КЗ «ННВК № 15» відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, на якому були проведені змістовні майстер-класи із впровадження інноваційних педтехнологій.

З різноманітними формами роботи та використанням сучасних навчальних методів на уроках ознайомила Рубан Ніна Михайлівна, вчитель КЗ «НСЗШ №24».

В інтерактивній формі Колмогорцева Ірина Володимирівна, вчитель КЗ «ННВК №15», провела майстер-клас із впровадження стратегії «РАФТ».

Панасенко Вікторія Олександрівна, вчитель КЗ «НСЗШ №13», запропонувала правила створення ментальної карти, які можна використовувати при роботі з учнями. Під час методичного фестивалю педагоги обговорили актуальні питання, які хвилюють сучасну школу, поділилися думками щодо організації міських заходів, присвячених ювілейним датам. Отримали методичні рекомендації до проведення свята, присвяченого річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

 


 

Тиждень до Міжнародного для рідної мови

Ось і завершився у закладах освіти міста Нікополь тиждень до Міжнародного дня рідної мови. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Традиційно реалізована низка заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої. На високому рівні проведено мовні калейдоскопи, квести, мовознавчі турніри, інтерактивні проекти, літературно – музичні композиції тощо. Завершився тиждень загальноміським святом, яке підготували вчителі та учні КЗ «НСЗШ №20» під керівництвом В.І. Малиновського. Затамувавши подих, школярі міста та педагоги

переглянули сценічну композицію «Особистість. Творчість . Слово», де юні актори продемонстрували свої здібності та любов до Батьківщини.


Літературно - мистецьке свято "Собор душі О.Гончара"

20 грудня 2018 р. КЗ «НСЗШ№ 19» гостинно запросила вчителів та учнів на літературно-мистецьке свято «Собор душі О.Гончара».У підготовці та проведенні свята взяли участь учителі та учні шкіл міста.

Захід, як кажуть, пройшов на одному диханні. А інакше й не могло бути, бо постать Олеся Гончара є найвеличнішою нашого часу. Це з його вуст новітня історія підхопила слова про рідну мову, суверенітет, незалежність Украіни, щастя народитись українцем.

Розпочалося свято блискучим виконанням учнями КЗ «ННВК №7» украінського таночка під супровід пісні «Буде мир на Украіні».

Ведучі свята ознайомили присутніх із дитячими роками О.Гончара та початком літературної діяльності, адже прийшов він у літературу з фронту молодим воїном і приніс фронтові поезіі. Дуже щиро й переконливо лунав вірш «Солдатська гордість» у виконанні учня КЗ «НСЗШ №16».

Будучи на фронті, Гончар казав собі: «Якщо залишусь живий, розкажу про все, що пережив». І розказав... своїми творами, які принесли незвичайний успіх. У душах своїх героів він зумів відшукати джерела любові й ніжності, вірності й совісті. І саме це майстерно показали учні КЗ «ННВК № 15» в інсценуванні «Модри камень» та «Романові яблука».

«І найвища краса-краса вірності»,- сказав О.Гончар вустами своїх героїв і сам був утіленням цієі краси і правди.

І саме вальс, у якому вирують пристрасті, увів усіх присутніх в атмосферу краси, людяності, вірності. Ці прекрасні моменти подарували учні КЗ «НСЗШ№19».

Перегортаємо наступну сторінку його життя через буктрейлер , який виконав учень 10 кл. Баденко Д. і дізнаємося про своєрідний заповіт: «...покласти мені під голову три книги: «Собор», «Зорю» і «Тронку». Його твори-це наше духовне багатство, на них виростали й виростатиме нові покоління.

Майстерне декламування поезіі учнем КЗ «НСЗШ №21» і прекрасний танок у виконанні хореографічного колективу школи №21 змусили всіх присутніх пройнятися почуттям гордості за наш край і народ.

Багато цікавих фактів дізналися гості свята про Олеся Терентійовича. Він вірив у перемогу сили добра, у відродження духовності свого народу, у його непереможне прагнення до свободи. Тож фінальна пісня у виконанні учениці КЗ «НСШ№5» змусила всіх присутніх замислитися над тим , хто ми, куди йдемо і що із нами буде?

Тож слухаймо Олеся Гончара, його соборне слово, і, може, відкриється нам велика таїна, яку він залишив нам у дивному-предивному чарі-слові. Під враженням заходу, вчитель української мови та літератури КЗ «ННВК № 7» Левченко Л.Г. написала власний вірш:

Прапороносець мужності й любові,
Співець ''Собору'', ''Тронки '' і ''Зорі''.

Собор козацький мріє на Дніпрі.
Час коригує наші вподобання.
Читаєм досі ми Олеся Гончара.
Його герої, сповнені любові,
Несуть уроки вірності й добра.
Він розкриває очі на сучасне,
На цей складний і суперечливий наш світ.
''Куди йдемоІ що із нами буде''
І кожен з нас триматиме одвіт.
''Бережімо собори наших душ''-
Цей заповіт всім українцям сущим.
І вірмо в справедливість, доброту,
І, може, таїна відкриється майбутнім


 

ІІ етап Міжнародного мовно - літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

З метою вшанування пам’яті та творчої спадщини Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка; виховання в учасників конкурсу почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю; формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни; виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, 28.11.2018 року у місті Нікополь пройшов ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Вітаємо переможців та їх вчителів:

5-й клас – Матюк Марія, КЗ «НСЗШ №13», вчитель Камликова Т.В.;

6-й клас – Бондаренко Володимир, КЗ «НСЗШ №21», вчитель Кухарчук Г.В.;

7-й клас –Половінцева Анастасія, КЗ «НСЗШ № 9», вчитель Костюченко В.І.;

8-й клас – Рубець Єлизавета, КЗ «НСЗШ № 6», вчитель Шумейко В.П.;

9-й клас – Пешко Марія, КЗ «НСЗШ № 20», вчитель Драпак О.В.;

10-й клас-Панкєєв Микола, КЗ «ННВК №15», вчитель Марценко Г.О.;

11-й клас-Гармаш Єгор, КЗ «ННВК №15», вчитель Марценко Г.О.

https://b.radikal.ru/b36/1812/a3/38e2727318b0.jpg


Семінар "Елементи STEM-навчання під час викладання української мови і літератури в школі"

30.11.2018р. в КЗ «НСЗШ № 9» відбувся міський семінар учителів української мови і літератури на тему «Елементи STEM-навчання під час викладання української мови і літератури в школі».

Семінар відкрила методист НМЦ відділу освіти і науки Нікопольської міської ради Болгаріна Л.О., яка закцентувала увагу присутніх на тому, що сьогодні STEM-навчання – це тренд, на який покладаються величезні надії, адже він поєднує в собі проектний і міждисциплінарний підхід, який наразі вчителі у всьому світі визнають кращим. Її виступ продовжила заступник директора з НВР Костюченко В.І., яка ознайомила педагогів із перевагами стем-освіти та провела майстер-клас на тему «Науково-дослідницька діяльність – один із найважливіших методів навчання в STEM-освіті». Учитель Бондарєва Г.О. презентувала присутнім стем-проект «Вертепна драма», який яскраво продемонстрував міждисциплінарні зв’язки в Новій українській школі.

Усі учасники семінару отримали яскраві враження і глибоку мотивацію для творчості та креативності.


Батько української прози

29 листопада 2018 року на базі КЗ «НСЗШ № 23» проходило загальноміське літературно-музичне свято, присвячене вшануванню 240 річниці з дня народження Г.Квітки-Основ’яненка під назвою «Батько української прози». У підготовці та проведенні заходу взяли участь учителі та учні шкіл міста.

Коли хочуть щось сказати про народ, то оповідають про його землю, гори, ріки, ліси, згадують, яких великих людей дала ця земля світові. Серед таких славетних людей є і Г. Квітка-Основ’яненко.

Ось і урочиста мить. Пісня «Моя Україна» у виконанні учениці КЗ«НСЗШ №11» ввела усіх присутніх в атмосферу довгоочікуваного свята.

Учасники свята намагалися зобразити Г.Квітку-Основ’яненка не тільки прозаїком, громадським діячем, літературним критиком, а й людиною, охочою до веселого дотепу, жарту, автором влучних анекдотів. Глядачі із задоволенням поринули у світ гумору письменника, прослухавши гумореску «Булава» та проглянувши інсценізації до жартівливої пісні «Грицю, Грицю, до роботи» та оповідання «Пархімове снідання» у виконанні учнів КЗ «НСЗШ № 6» та КЗ «НСЗШ №11».

Крізь усе життя письменник проніс любов до театру, був директором, режисером та автором творів, які ввійшли до репертуару його театру. Завдяки акторській майстерності учнів КЗ «НСЗШ №6» присутні мали можливість поринути у світ комедії «Сватання на Гончарівці».

З кожним наступним номером не перестаєш дивуватись обдарованості наших учнів, їх акторській майстерності. Свідченням цього стало майстерне виконання пісні під бандуру у виконанні учениці КЗ «НСЗШ №2», уривку із поеми «Катерина» у виконанні учня КЗ «НСЗШ № 14» та інсценізації до повісті «Сердешна Оксана» у виконанні учителів та учнів КЗ «НСЗШ «23».

Одна із сторінок заходу була присвячена дружині прозаїка - Ганні Григорівні Вульф, яка допомогла чоловікові реалізуватися в літературі. Майстерне декламування поезій ученицями КЗ «НСЗШ «№2» та КЗ «НСЗШ №14» змусило всіх присутніх пройнятися почуттям вдячності всім прекрасним і сильним жінкам.

Своєю сентиментальною повістю «Маруся» Г.Квітка-Основ’яненко довів, що українською мовою можна писати «і звичайне, і ніжне, і розумне».

А фінальна пісня « Бажаю Вам » об’єднала всіх присутніх та нагадала, що в грудях кожного з нас б’ється серце справжнього українця, гідного носія рідної мови, патріота своєї Батьківщини.


 

ІІ етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Головною метою діяльності вчителів у 2018-2019 н. р. є створення ситуації успіху для розвитку особистості дитини, надання можливості кожному учню відчути радість досягнення успіху, усвідомити свої здібності й почати вірити у свої сили. З цією метою 24.11.2018 р. на базі КЗ «ННВК № 15» провели ІІ етап XІX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика — це конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Це ще один шанс для школярів проявити себе, реалізувати свої творчі можливості та здібності. Вчителі — це люди, які виховують цих зірочок, які здатні зробити з них великих людей у майбутньому.

 

 

 

Вітаємо переможців та їх вчителів:

4 кл.

1 місце: Воронкіна Поліна, вчитель Бундюк Л.Л (КЗ «НСЗШ №24»);

2 місце: Шевчук Кароліна, вчитель Саквенко О.І. (КЗ «ННВК № 15»);

3 місце: Обрєзков Костянтин, вчитель Мірошниченко Т. А.(СПМШ при ДНУ)

5 кл.

1 місце:Парфенчук Віра, вчитель Селіна С.П.(КЗ «НСЗШ №8»)

2 місце:Яцишина Лада, вчитель Шульга Ю.І. (СПМШ при ДНУ)

3 місце:Кравченко Дар’я, вчитель Ємець Л.М (КЗ «НСЗШ №10»);

3 місце:Бондаренко Назар, вчитель Ліханська О.Л. (КЗ «НСЗШ №23»);

6 кл.

1 місце: Бенчак Ксенія, вчитель Левченко Л.Г. (КЗ «ННВК №7»);

2 місце: Пушинська Ірина, вчитель Давидченко А.М.. (КЗ «НСЗШ № 4»);

3 місце: Першакова Маргарита, вчитель Солдатова Т. Б.(КЗ «НСЗШ №12»)

7 кл.

1 місце: Половінцева Анастасія, вчитель Костюченко В.І. (КЗ «НСЗШ №9»);

2 місце: Ситник Ольга, вчитель Потабрик О.І. (КЗ «НСЗШ № 4»);

3 місце: Закренична Катерина, вчитель Біла Г. Є.(КЗ «НСЗШ №20»)

8 кл.

1 місце: Кондрашова Єлизавета, вчитель Терлякова Т.П. (КЗ «НСЗШ №23»);

2 місце: Кайбулаєва Олександра, вчитель Солдатова Т. Б.(КЗ «НСЗШ №12»);

3 місце: Пукас Анастасія, вчитель Варжеленко Н.Г. (КЗ «НСШ №5»).

9 кл.

1 місце:Білограй Ганна, вчительСеліна С.П. (КЗ «НСЗШ №8»);

2 місце:Пєшко Марія, вчитель Драпан О.В. (КЗ «НСЗШ №20»);

3 місце:Ковальчук Аліна, вчитель Соколова Л.М. (КЗ «НСШ №4»).

10 кл.

1 місце:Григор’єва Катерина, вчитель Марценко Г.О. (КЗ «ННВК №15»);

2 місце:Мінтій Оксана, вчитель Жигалова Л.В. (КЗ «НСШ №5»);

3 місце:Пітель Яна, вчитель Давидченко А.М. (КЗ «НСШ №4»).

11 кл.

1 місце:Сівак Анастасія, вчитель Марценко Г.О. (КЗ «ННВК №15»);

2 місце:Троян Софія, вчитель Науменко Л.А. (КЗ «НСЗШ №8»);

3 місце:Роздорська Карина, вчитель Жарінова В.В. (КЗ «НСШ №20»).

 

Літературно - музичне свято "Всеобіймаюче око України - великий артист зору"

15 листопада 2018 року на базі Нікопольської середньої школи №24 пройшло літературно-музичне свято "Всеобіймаюче око України - великий артист зору", яке було приурочене вшануванню творчості І.Нечуя-Левицького (180 років від дня народження)

У ході підготовки та розробки сценарію свята брали участь вчителі нашого міста з різних шкіл: №9, 10, 17, 20, 24, 25. Метою проведення цього заходу було розширення уявлення дітей про знедолений рідний народ кінця 19 століття, показати багатство й красу душі простих людей; розкрити та реалізувати творчі здібності учнів; збагатити їх словниковий запас, виховувати любов до рідного слова та української літератури, а також пишатися тим, що ти - українець.

 

 

Варто візначити, що інтер'єр актової зали СШ №24 та декорації були надзвичайно гарними, оригінальними і доречними, що дало змогу глядачам поринути в ті далекі
часи Нечуя-Левицького.

Цікавою і захоплюючою була сценка з повісті "Микола Джеря" (СШ №24). Діти майстерно передали характер та внутрішній світ героїв, що ще більше притягувало увагу глядачів. Вони ніби не грали, а жили, ніби це було їх життя.

Учні СШ №20, показавши уривок з повісті "Кайдашева сім'я", розкрили тему стосунків між батьками та дітьми. Гра дітей на сцені захоплювала глядачів, що достатньо було дивитися й слухати без зупинки.

Вражає гра талановитих дітей СШ №10, які майстерно перевтілювалися в бабу Параску та Палажку, передавши їхній характер та емоції. Глядачі віддячили їм за гру оплесками.

Виступ учениці СШ №25 (монолог Марусі Богуславки) не залишив байдужими глядачів у залі. Цей узагальнений образ жінки-полонянки вчить сучасних школярів не забувати рідної землі та намагатися робити для неї щось корисне.