menu
person

Методичні рекомендації

Ранкові зустрічі

 

04.01.2019 року вчителі початкових класів узяли участь у методичному конкурсі розробок «Ранкових зустрічей». Ранкова зустріч з дітьми дає педагогам можливість навчити дітей взаємній повазі та позитивному ставленню один до одного, сприяти формуванню цілісного колективу. Під час ранкової зустрічі вчителі моделюють поведінку, яку вони очікують від дітей: як слід розмовляти з людьми, як слухати їх, як дивитись один одному в очі, як читати повідомлення, як обмінюватись думками, правильно відповідати тощо. Педагоги проявили свою творчість, показали знання методики, бажання працювати по-новому. Взяли участь у конкурсі вчителі усіх шкіл міста, але члени творчої групи визначили переможців. Ними стали:

І місце – Наливайко Н.В., учитель КЗ «НСЗШ №22»;

ІІ місце – Головко Т.В., учитель КЗ «НСЗШ №20»;

ІІІ місце – Шестак Г.В., учитель КЗ «НСЗШ №2».

Ще хочеться відмітити методичні розробки вчителів:Точилкіної П.Ф. (КЗ «НСЗШ№1»), Шпак І.В.(КЗ «ННВК №15»),Полякової Т.В. (КЗ «НСЗШ №14»), Ющенко І.Г. (КЗ «НСЗШ №6»), Козлової І.А. (КЗ «НСЗШ №13»).

Записані на диску матеріали передано до науково-методичного центру, ними зможуть користуватися усі педагоги міста.

 

Урок "Знайомство з клавіатурою"

Матеріали до уроку

 


Урок - подорож "Морські пригоди"

Матеріали до уроку

 

 


Семінар "Компетентнісно - орієнтований підхід до навчання майбутнього покоління - новий зміст освіти"

метою втілення ідей Нової української школи для початкової освіти, 28.11.2018 року на базі КЗ «НСЗШ № 12» пройшов семінар «Компетентнісно-орієнтований підхід до навчання майбутнього покоління – новий зміст освіти». Вчителі початкових класів Рекитянська Т.А., Пироженко І.М., Бабаян А.В., Нощенко В.С. та вчитель англійської мови Шаповал О.В., поділилися своїм досвідом із колегами, керівниками шкільних методичних об’єднань. Структура відкритих уроків була створена за такими принципами: дитиноцентрованості і природовідповідності, наступності і перспективності змісту для розвитку дитини; логічної послідовності і достатності засвоєння учнями предметних компетентностей. Також велике задоволення присутні отримали переглянувши виховний захід, під час якого школа познайомила з

роботою закладу над експериментальним проектом "Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчальний процес".


Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд. Коротка форма коментування письмового додавання. Розв’язування задач.

Матеріали до уроку


Семінар "Взаємодія дошкільної та початкової освіти: питання та шляхи реалізації"

Великого значення в Концепції НУШ набуває аспект педагогіки партнерства між всіма учасниками освітнього процесу: учнями, батьками та педагогами. Але не менш важливим є питання партнерства між вихователями ДНЗ та вчителями початкової школи. І з цією метою на базі КЗ НСЗШ №3» 23.11.2018 року пройшов семінар “Взаємодія дошкільної та початкової освіти : питання та шляхи реалізації”. На семінарі були присутні вихователі та молоді вчителі. Перші побачили своїх вихованців, пораділи їх успіхам. Приємно розчулила зустріч першачками своїх вихователів ДНЗ. Молоді спеціалісти змогли бути присутніми на уроках, ранкових зустрічах, познайомитися зі змінами у методиці проведення уроків, побачити впровадження методик особистісно і компетентнісно зорієнтованого навчання, виховання і розвитку мо­лодших учнів.

 

 

 

Засідання ММО вчителів початкових класів

 

 

 

30.10.2018 року на базі КЗ «Гімназія № 15» відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів початкових класів на тему «Розвиток критичного мислення молодших школярів у процесі вивчення української мови та літератури, як важлива умова освітнього процесу». Головна мета ММО була поглибити знання педагогів про інноваційні технології, які зроблять процес навчання більш яскравим і легшим, підвищити рівень обізнаності учнів та введення нових понять у освітню галузь "Мовно-літературна", розкрити поняття "ідеальний урок", яким він повинен бути.

Розпочала засідання Болгаріна Л.О., методист НМЦ, яка надала методичну допомогу вчителям 1 класів, що працюють у Новій українській школі щодо адаптації та психофізичних особливостей дітей 6-річного віку та їх оцінювання. Керівники шкільних методичних об’єднань збагатили свої знання з питання «Навіщо потрібне критичне мислення вчителям та учням? Які властивості має критичне мислення та особистість із прагненням до критичного мислення?» (СЗШ №9), «Застосування стратегії та процедури критичного мислення для розв’язання проблемних задач та самовдосконалення на уроках української мови та літератури» (СЗШ №11).У цікавій співбесіді відбувся виступ вчителя Сергієнко Н.А. за темою: «Цікаві вправи для розвитку критичного мислення молодших школярів на уроках української мови та літератури» (СЗШ №24). Наприкінці засідання провели огляд новинок методичної літератури та журналів. Запропонували вчителям початкових класів організувати участь дітей у всеукраїнських конкурсах: «Кенгуру»,«Колосок», «Патріот» та інших.

Міський семінар вчителів початкової школи за темою: «Компетентісно-орієнтоване навчання у процесі формування творчої особистості молодшого школяра»
Мета та завдання семінару:
ознайомити учасників семінару з актуальною проблемою початкового навчання «Компетентнісно – орієнтоване навчання у процесі формування творчої особистості молодшого школяра»;
• показати ефективність методів і форм інноваційних технологій у розвитку інтелектуальних і творчих здібностей молодших школярів»;
• поділитися досвідом впровадження традиційних і інноваційних форм діяльності вчителями кафедри початкового навчання.
 
Актуальність:
формування та розвиток інноваційної та активної особистості;
виховання особистості мислячої, самостійної та творчої;
розвиток уміння працювати і здобувати інформацію упродовж життя; переробляти, застосовувати для індивідуального розвитку та самовдосконалення.

 

Сичова О.М., вчитель початкових класів;

Жгульова М.І., вчитель інформатики
вчитель Веретеніна І.І.
вчитель Макаренко І.І.
вчитель Тригуб Н.Г.
вчитель Олексієнко Л.Д.