menu
person

Методичні рекомендації  вчителям історії  щодо календарно-тематичного планування

Методичні рекомендації щодо вивчення історії України та Всесвітньої історії в школі

План роботи міського методичного об’єднання учителів суспільствознавчих дисциплін на 2018-2019 навчальний рік

 

Конкурс есе на знання історії та культур слов’янських держав

Кафедра слов’янської філології Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка спільно з Центром славістики, Центром болгарської мови та культури, Центром білоруської мови та культури ім. В. Короткевича, за підтримки Посольства Республіки Хорватія, Посольства Республіки Словенія,  Посольства Республіки Сербія, Посольства  Чеської Республіки, Посольства Республіки Болгарія, Посольства Республіки Білорусь проводила конкурс есе на знання історії та культур слов’янських держав серед учнів 9-11 класів.

У конкурсі брало участь 510 учнівських робіт з різних шкіл України і тільки 13 робіт було відібрано. Пишаємося , що авторами двох конкурсних робіт є учениці нашого міста: Штомпель Карина Віталіївна ( КЗ «НСЗШ №14», 9 кл.) та Стрєлкова Анастасія Сергіївна (КЗ «НСЗШ №11», 9 кл.).

Дев’ятикласниць разом з  науковим керівником Біловоденко Тетяною Володимирівною, вчителем історії та географії ( КЗ «НСЗШ №14»), було запрошено до Інституту на урочисте засідання з нагоди завершення конкурсу, яке відбулося 29 травня 2019 року.

Роботу Стрєлкової Анастасії «Що я знаю про Білорусь?» відзначили тому, що в ній було звернуто увагу на статистичні дані, аналіз подій, які відбуваються в країні і зв'язок між Україною і Білоруссю. Нагороду вручала представник посольства Білорусь Капярина Павлікова. У роботі Штомпель Карини «Що я знаю про Чехію?» було досліджено процес формування держави, її історичне минуле, цікаві факти про туристичні об’єкти, зв'язок між Україною і Чехією. Нагороду вручала радник посольства Чехії. На урочистому засіданні були присутні представники посольств Білорусі, Сербії, Чехії, Словенії, Хорватії, Болгарії і Словаччини, які разом з викладачами вузу привітали учнів та вчителів, вручили пам’ятні сувеніри.

Вітаємо наших переможців, бажаємо здоров’я, творчого натхнення та подальших успіхів!

Есе "Що я знаю про Білорусь" Стрієлкової Анастасії

Есе "Що я знаю про Чехію" Штомпель Карини

         


Засідання міського методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін

На весняних канікулах відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін «Розвиток творчого потенціалу педагога шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій на уроках історії».

Вчитель КЗ «НСЗШ №6» Топалов Олександр Сергійович поділився враженнями від участі в обласному семінарі вчителів історії, познайомив колег із цікавими для розвитку творчості учнів та вчителя сайтами, які дозволяють створювати певний медіа-продукт (методичні матеріали, онлайн ігри, інтерактивні вправи тощо), а також програми, які розроблені як набір інструментів (Tools) для створення власного (авторського) навчального матеріалу. До того ж ці інструменти не потребують підключення до Інтернет-мережі, а отже, можуть бути використані на будь-якому уроці з ІКТ.

 

 

Вчитель КЗ «НСЗШ №13» Дініц Олександр Володимирович  виступив з повідомленням «Підсумки профільного навчання з історії України», розповів про компетентнісний підхід на заняттях, форми та методи роботи, програми та підручники, а також проаналізував результати ЗНО за період  2012-2018 рр.,  участь учнів школи в олімпіадах та конкурсах.

 «Міжпредметні зв’язки  на уроках історії» – тема виступів вчителів  Біловоденко Тетяни Володимирівни (КЗ «НСЗШ №14»), Демниченко Тетяни Василівни (КЗ «НСЗШ №20») та Корзун Катерини Миколаївни (КЗ «НСЗШ №23»), які розповіли про функції міжпредметних зв’язків, поєднання викладання історії із природничо-математичними, суспільними та гуманітарними дисциплінами .

 

 

  

 


Конференція "Україна у вогні й бурі революції 1917 - 1921рр."

У березні 2017 року виповнилося століття від початку Української революції 1917–1921 років. Саме тоді були закладені державницькі традиції сучасної України. Про головні віхи процесу українського державотворення сторічної давнини розповідали учасники міської конференції учнівської молоді «Україна у вогні й бурі революції 1917-1921 рр.», яка пройшла 15 березня 2019 року. Активну участь у роботі конференції взяли учні шкіл № 6, 15, 19, 20, 21, 22, 23. Десятикласники  досліджували військовий рух на початку революції, встановлення української влади у Львові і початок творення ЗУНР, три періоди Української революції , події під Крутами, Троїцьке повстання 1919 р. у Нікополі та ін.,  ті події, які  змінили хід історії ХХ ст. у Східній та Центральній Європі.

          Історія постійно з нами й наше завдання згадати важливі моменти української історії. Згадати і осмислити.

 


Засідання міського методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін

«Розвиток творчого потенціалу учнів – одне з основних завдань вчителів» - тема засідання міського методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін, яке відбулося 30 жовтня 2018р. у КЗ «Гімназія №15».

Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №23» Корзун Катерина Миколаївна виступила з повідомленням «Продукування інноваційних ідей», розповіла про дидактичні можливості соціальних сервісів на уроках суспільних дисциплін, які через міжпредметні зв’язки спонукають і вчителів , і учнів до пізнавальної, творчої, пошукової діяльності.

Враженнями від участі в обласному тренінзі для вчителів освітньої галузі «Суспільствознавство», які викладають шкільний курс «Громадянська освіта», поділилася Семенюк Наталя Андріївна, вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №9».

«Критерії оцінювання навчальних досягнень з історії. Вербальне оцінювання з історії» – тема виступу Розумовської І.М., вчителя вищої категорії КЗ «НСЗШ №24», яка розповіла про значення і роль оцінювання навчальних досягнень учнів, форми і прийоми вербального оцінювання.

Досвідом роботи з підготовки учнів до шкільних олімпіад з історії та правознавства поділилася Басацька Галина Василівна, вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ № 22».