menu
person

План роботи ММО вчителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури на 2018-2019 навчальний рік

План роботи ММО вчителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури на 2017-2018 навчальний рік

Семінар для вчителів російської мови

23 квітня 2019 року на базі КЗ «НСЗШ № 24» пройшов семінар для вчителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури під назвою «Формування базових сучасних компетенцій на уроках російської мови, зарубіжної літератури та у позакласній роботі».

Відкрила семінар директор школи Маслюк О.Ю., представивши присутнім презентацію закладу. Методист науково-методичного центру Юрич Т.М. зробила огляд світових та вітчизняних тенденцій розвитку  сучасної шкільної освіти та зупинилась на ключових компетентностях і наскрізних лініях.

Вчитель Канчук Т.В. познайомила учасників семінару з членами шкільного методичного об’єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури, практичний психолог Кожемякіна Н.В. виступила з доповіддю «Психологічні аспекти формування ключових компетентностей на уроках словесності», а учитель-логопед Базюкевич Л.М. розповіла про формування мовленнєвої компетентності учнів в умовах двомовності.

Практична частина семінару дозволила прослідкувати на практиці втілення теоретичних положень формування компетентностей.

Так, під час проведення уроку російської мови «Текст. Лінгвістика тексту.» (вчитель Буригіна І.В.) клас, поділений на групи, робив аналіз тексту різними методами: асоціативний кущ, таксономія (ромашка Блума), фішбоун, кластер. Урок був динамічним і пізнавальним, учні активно представляли свої проекти та брали участь в обговоренні.

Чудовий майстер-клас «Орфографія без правил» провела Канчук Т.В. Учасники семінару ілюструвати орфограми і кожна група презентувала свій приклад.

 

Справжньою родзинкою семінару став позакласний виховний захід «Сорочинський ярмарок» (вчитель Красота Н.В.), під час якого було вдало поєднано презентацію творчості Н.В.Гоголя та інсценізацію уривків з його творів «Ніч перед Різдвом», «Сорочинський ярмарок», «Мертві душі». Дійство проходило з віршами, танцями і піснями. Юні актори демонстрували свої таланти та майстерно втілювались в улюблені образи.

Семінар пройшов на високому організаційному та методичному рівні, був яскравим, пізнавальним і сучасним, тому хочеться висловити велику подяку всім організаторам та учасникам семінару.

 

 


Методичний практикум "Позакласна робота з російської мови та літератури"

            30 листопада в КЗ «НСЗШ № 10» відбувся методичний практикум «Позакласна робота з російської мови та літератури». Заступник директора з НВР, вчитель російської мови та літератури КЗ «НСЗШ № 10» Желудкова Галина Григорівна презентувала свій досвід роботи та провела ряд позакласних заходів, під час яких поділилась із колегами з інших шкіл своїм досвідом, напрацюваннями та продемонструвала справжню педагогічну майстерність.

            Присутні мали змогу побачити літературну гру за книгою О.С.Пушкіна «Повісті Бєлкина» (7 кл.), КВК «Что за прелесть эти сказки!» (4 кл.), конкурсну програму «Найкращий читач» (5-6 кл.) та завітати до літературного салону «Читаючи та перечитуючи Чехова» (11 кл.).

Діти змагались у знанні текстів літературних творів та вгадуванні літературних героїв за певними характеристиками, робили інсценізації, захищали свої костюми, визначали головну тему та ідею заданих творів, обговорювали їх сюжети та побудову, розмірковували над вчинками героїв, давали поради по збереженню книг.

            Допомагали Желудковій Г.Г. у підготовці та проведенні заходів вчителі Курєпіна О.А., Мазур С.В., Змисла Н.І., Власова Л.О. та завідувач бібліотеки Кабанова В.І.

Методичний практикум супроводжувався яскравими мультимедійними презентаціями та  виставками:

  • методичної літератури,
  • висловів письменників про книги та читання,
  • учнівських малюнків за сюжетами творів та біографій письменників.

Захід став своєрідним творчим звітом вчителя, що атестується. Присутні були у захваті від форм і методів роботи Желудкової Г.Г., активної, «живої» роботи учнів та позитивної атмосфери співпраці.