menu
person
Облік фондів літератури шкільних бібліотек ведеться за допомогою електронної програми "Шкільний підручник". Для ознайомлення з даною програмою необхідно перейти на сайт "Шкільний підручник"

Бібліомарафон

15 травня на базі КЗНЗ «Гімназія № 15» було проведено нараду для бібліотекарів шкіл щодо переведення бібліотечних фондів з Бібліотечно-бібліографічної кваліфікації (ББК) на Універсальну десяткову класифікацію (УДК).

Після наради з бібліотекарями було проведено квест «Бібліомарафон», під час якого бібліотекарі, розподілившись на 2 команди, розв’язували цікаві завдання, пов’язані з літературою і бібліотекою, шукали задані книги, демонстрували власну ерудицію та вміння працювати в команді.

Захід пройшов жваво, весело й емоційно.

 


Семінар шкільних бібліотекарів "Розвиток творчого потенціалу засобами шкільної бібліотеки"

21 лютого 2019 року, під час святкування Дня рідної мови, в КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2» пройшов семінар шкільних бібліотекарів на тему: «Розвиток творчого потенціалу дитини засобами шкільної бібліотеки».

На початку семінару директор школи Гринько В.М. привітав учасників семінару та познайомив з історією і сьогоденням школи, згадав про відомий шкільний музей, що був заснований колишнім вчителем історії закладу Мілявським М.С.

Теоретична частина семінару була представлена виступами методиста науково-методичного центру відділу освіти і науки Юрич Т.М., завідувача бібліотеки КЗ «НСЗШ № 19» Швидкої Н.А. та завідувача бібліотеки КЗ «НСЗШ № 3» Россік Л.М.

Після цього всі присутні мали змогу виявити свій рівень творчого потенціалу та креативності під час проведення тестування.

Родзинкою семінару стала літературно-музична композиція за творами Ліни Костенко «Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа», підготовлена завідувачем бібліотеки Осинською Г.Л. та музичним керівником школи Доценко Г.В. Юні артисти – учні старших класів – із захопленням декламували поетичні строки, вражали своїми вокальними даними та акторською майстерністю під час виконання пісень на вірші поетеси. Вчитель музики та вчитель молодших класів школи № 2 також долучилися до виконання пісень на відомі поезії.

Ліна Костенко, одвічний борець за правду і справедливість, яка за життя стала легендою і символом України, надзвичайно сильна, але й неймовірно скромна особистість, предстала ніжною і люблячою Жінкою, чуйною, чуттєвою, милосердною і глибокою. Почуття, зрозумілі і близькі кожному, сколихнули душі присутніх. А чудова притча про Кохання і Зраду розчулила навіть найстійкіші серця.

Чарівні звуки живої фортепіанної музики, співочі голоси, влучно дібрані слова, лірична поезія та живі емоції створили незабутню атмосферу чуттєвості і величі водночас.

На завершення семінару завідувач бібліотеки Осинська Г.Л. та вчитель трудового навчання КЗ «НСЗШ № 2» Раєвська Т.І. провели з бібліотекарями шкіл майстер-клас «Мобільна закладка для книги», під час якого бібліотекарі зробили яскраві рухомі закладки та обмінялися ними один з одним, попередньо написавши побажання своїм колегам.

Піднесений настрій від побаченого та почутого залишився в учасників семінару надовго.

Подібні заходи виховують в учнів любов до рідної мови, повагу до жінки, гордість за багату талантами рідну землю, прищеплюють інтерес до читання та книги, а також розвивають творчі здібності та надихають на власну творчість.


 

Інноваційні технології діяльності бібліотеки в освітньому просторі сучасної школи

27 листопада 2018 року на базі КЗВО «ДАНО» відбувся обласний вебінар шкільних бібліотекарів: «Інноваційні технології діяльності бібліотеки в освітньому просторі сучасної школи» (Презентація досвіду роботи шкільних бібліотекарів м. Нікополя).

Відкрила вебінар Гаврилюк Світлана Василівна виступом про важливість роботи бібліотекаря в умовах Нової української школи. Про виховний аспект роботи шкільної бібліотеки розповіла методист КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» Рига Т.В.

Місто Нікополь представляли 6 доповідачів. Про методичний супровід діяльності шкільних бібліотек м.Нікополь в умовах Нової української школи розповіла методист науково-методичного центру Юрич Тетяна Миколаївна .

Керівник міського методичного об’єднання шкільних бібліотекарів, завідувач бібліотеки КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13» Дербасова Ольга Михайлівна виступила з доповіддю «Калейдоскоп інноваційних форм роботи шкільних бібліотек міста Нікополь».

Каряка Валентина Анатоліївна, завідувач бібліотеки КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6», познайомила слухачів із сучасними креативними формами роботи шкільної бібліотеки з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів.

Завідувач бібліотеки КЗ «Нікопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 5» Герман Наталя Миколаївна представила виступ «Шкільна бібліотека – територія творчості».

Про роль екскурсійної роботи бібліотеки у громадянському та національно-патріотичному вихованні школярів розповіла завідувач бібліотеки КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22» Рогожинська Віра Олексіївна.

Завідувач бібліотеки КЗ «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9» Карченкова Ліна Євгенівна поділилась із колегами інформацією про використання сучасних інформаційних технологій у роботі шкільної бібліотеки.

Доповіді виступаючих супроводжувались яскравими презентаціями та відеоуривками. В досвіді роботи бібліотекарів було представлено багато цікавих, нестандартних і сучасних форм роботи для залучення юних читачів до читання.

Колеги з Дніпропетровської області високо оцінили роботу нікопольських бібліотекарів та були у захваті від презентаційних матеріалів.

Матеріали вебінару