Неділя, 21.10.2018, 04:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Науково-методичний центр відділу освіти і науки 
Нікопольської міської ради

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Методичне об'єднання вчителів історії та правознавства

Керівник міського методичного об'єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін - Зель Марія Олексіївна, вчитель історії та правознавства КЗ "НСШ № 5", вища категорія, педзвання "Вчитель-методист" 

Куратором даного методоб'єднання - методист науково-методичного центру Гавриленко Олена Анатоліївна 
 
 
ПРОБЛЕМА МІСЬКОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ"ЄДНАННЯ
«Розвиток соціальних компетентностей та творчих здібностей учнів 5-11 класів на уроках суспільствознавчого циклу»
 

ХАРАКТЕРИСТИКА КАДРІВ

  • Вища освіта                 - 47

Мають категорію:

  • вищу                            - 21
  • першу                          - 10
  • другу                           - 5
  • спеціаліст                  - 11

Мають звання:

  • "старший учитель”    - 9
  • "вчитель-методист”   - 9

 

Методичні рекомендації  вчителям історії  щодо календарно-тематичного планування

Методичні рекомендації щодо вивчення історії України та Всесвітньої історії в школі

План роботи міського методичного об’єднання учителів суспільствознавчих дисциплін на 2018-2019 навчальний рік

Українська квітка в центрі Нью-Йорка

       До однієї зі своїх збірок пісень Квітка Цісик написала: «Присвячую поривам нескореного українського духа і його безнастанним змаганням по обидвох боках океану». Її пісні торкалися серця та душі українців у всьому світі. Життя Квітослави Цісик – це приклад нескореного духа, любові до України, високого почуття обов’язку.
       4 квітня 2018 року світ вшановуватиме 65-річчя з дня народження відомої українки, талановитої співачки, непересічної особистості і чарівної жінки – Квітки Цісик. З цієї нагоди 22 березня у КЗ «НСЗШ № 24» відбулася презентація культурологічного проекту «Незабутня Квітка Цісик», яку підготували учні 10 класу під керівництвом вчителя суспільствознавчих дисциплін Мікші Наталії Вікторівни. Школярі представили презентацію творчості  співачки, читали поезії, виконували пісні з репертуару Квітки.

Культурно-мистецький проект, присвячений 65-річчю з дня народження американської співачки українського походження Квітки Цісик
Презентація


Участь в обласній краєзнавчий конференції 

      15 березня 2018 року у м.Дніпро відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу». Нікополь представляла учениця 11 класу КЗ «НСЗШ №23» Дядик Вікторія разом зі своїм керівником, учителем історії Корзун Катериною Миколаївною. Вікторія презентувала статтю «Культурна спадщина про Українську революцію 1917-1921 років у формуванні історичної пам’яті», яка зацікавила учасників конференції своєю новизною і актуальністю. 
Текст статті

 


Засідання ММО березень 2018 р.

         12 березня 2018 року відбулося ММО вчителів предмету «Захист Вітчизни», на якому голова методичного об’єднання Іванчик О.В. ознайомила викладачів з новою навчальною програмою з предмету, а вчитель Вергілес Ю.В. представив відеопрезентацію «Нікопольцям, загиблим в АТО, присвячується…».


       12 березня 2018 року у КЗ «ННВК №15» відбулося методичне засідання вчителів суспільствознавчих дисциплін «Робота творчої лабораторії з краєзнавства як складова національно-патріотичного виховання». Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №22» Басацька Галина Василівна розповіла про пошукову роботу в шкільному краєзнавстві. Учитель разом з учнями школи зібрали спогади мешканців нашого міста, очевидців голодомору в Україні 1932-33 років, учасників ІІ світової війни, в’язнів концтаборів, дітей війни. Частину матеріалів передано до Нікопольського краєзнавчого музею. Зараз пошукова група творчої лабораторії школи працює над проектом, пов’язаним з Нікопольським аероклубом, серед випускників якого – 5 героїв Радянського Союзу, багато прославлених льотчиків, які брали участь у боях за визволення нашої Батьківщини.
Свої творчі здобутки представив вчитель І категорії КЗ «НСЗШ №13» Дініц Олександр Володимирович. Шляхом використання різних форм шкільного краєзнавства (прогулянки, екскурсії, походи, експедиції), вчитель залучає учнів до вивчення історії рідного краю, знайомить з національною культурною спадщиною.
Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №23» Корзун Катерина Миколаївна розповіла про тематику і актуальність науково-творчої роботи, яку підготувала її учениця Дядик Вікторія (11 кл.) для участі в обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Українська революція 1917-1921 рр. Відродження державності українського народу». 
Семенюк Наталя Андріївна, учитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №9», поділилась досвідом співпраці з МАН. Цього року її учениця Моторіна Ганна представила на захист цікаву ґрунтовну роботу в секції «Історичне краєзнавство» на тему: «Внесок родин купців Гусєвих та родини селянина-власника Зіменса у розвиток і процвітання м. Нікополь», яка визнана одною з кращих.
 


Захист науково-дослідницьких робіт МАН

        2 та 3 лютого 2018 р. у м.Дніпро проходив ІІ (обласний) етап  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН України. 
Наукове відділення «Історія» в секції «Історичне краєзнавство» представляла учениця 10 класу Моторина Ганна Юріївна з роботою на тему: «Внесок родин купців Гусєвих та родини селянина-власника Зіменса у розвиток і процвітання м. Нікополь». 
         Робота учасника


Засідання ММО вчителів суспільствознавчих дисциплін (січень 2018)

       «Впровадження сучасних технологій на уроках історії» - тема засідання міського методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін, яке відбулося 4 січня 2018р. на базі КЗНЗ «Гімназія №15».
      Вчитель вищої категорії КЗ «НСЗШ №23» Корзун Катерина Миколаївна поділилася досвідом роботи з впровадження хмарних технологій, в тому числі застосування технологій Веб 2.0. Розвиток соціальних мереж і технологій Інтернет відкриває необмежені горизонти для застосування їх в освітній діяльності, оскільки ставить у центр навчального процесу взаємодію учнів між собою та вчителем. Корзун К.М. продемонструвала різні форми і методи, які спонукають учнів до пізнавальної , творчої, пошукової діяльності.
       Свої творчі здобутки представили вчителі, які атестуються. Вчитель другої категорії КЗ «НСЗШ №20» Данілова Світлана Юріївна розповіла про інтерактивні методи роботи на уроках історії в 5-7 класах. Мікша Наталія Вікторівна, вчитель І категорії КЗ «НСЗШ №24», поділилась досвідом роботи з учнями старших класів, використанням проектної технології, яка зорієнтована на застосуваннях фактичних знань і набуття нових, дає можливість засвоїти нові способи діяльності в соціокультурному середовищі.
        Сучасна школа повинна допомогти учням відчувати себе впевненим на ринку праці, вміти адаптуватися до соціальних змін і криз у суспільстві, розвивати здатність до самореалізації.

 


Обласний семінар з історії та правознавства «Реалізація навчальних завдань історичної та правової освіти через застосування технологій Веб 2.0»
Дата проведення: 12 жовтня 2017 року
Місце проведення: КЗ "НСЗШ № 20"
Категорія учасників: методисти з історії та правознавства управлінь та відділів освіти, територіальних громад, керівників методичних об’єднань

План роботи семінару


Засідання ММО вчителів історії (січень 2017)
Матеріали засідання


Науково-практичний семінар для учителів суспільствознавчих дисциплін «Розвиток творчого потенціалу учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін як засіб їх соціалізації в громадянському суспільстві»

 

Дата: 18 листопада 2016 року

Місце: КЗНЗ «Гімназія №15»

Тема: «Розвиток творчого потенціалу учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін як засіб їх соціалізації в громадянському суспільстві». 

Матеріали семінару переглянути за посиланням 
 
 
 

Розвиваємо творчий потенціал учнів

  • Форма роботи: засідання міського методичного об’єднання учителів суспільствознавчих дисциплін
  • Дата: 5 листопада 2016 року
  • Матеріали засідання ММО учителів суспільствознавчих дисциплін можна подивитися за посиланням 

    


Круглий стіл учителів суспільствознавчих дисциплін
Тема: «Громадянське виховання школярів на уроках суспільствознавчих дисциплін як складова соціалізації особистості демократичного суспільства».  
Форма роботи: засідання міського методичного об’єднання учителів суспільствознавчих дисциплін у формі круглого столу
 
  Матеріали круглого столу можна подивитися за посиланням 
 

Семінар-практикум для вчителів історії на тему «Реалізація ключових компетентностей учнів на уроках історії як важливий чинник соціалізації особистості»  

Дата проведення - 26 листопада 2015 року

Місце проведення - КЗ «НСЗШ I-III ступенів №9» 

 

Матеріали та рекомендації семінару можна подивитися за посиланням

 
75-річчя Карпатської України
       

     На виконання постанови Верховної Ради України від 14 березня 2014 року № 888-УІІ «Про відзначення 75-річчя Карпатської України» та відповідного доручення голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 28.03.2014 р. в загальноосвітніх навчальних закладах міста протягом квітня учителями історії, класними керівниками, шкільними бібліотекарями проведені інформаційно- просвітницькі та виховні заходи. 

 
 Круглий стіл учителів етики: «Виховання морально-етичних цінностей в учнів – головний напрямок діяльності учителів етики»

 

                  ПЛАН

 1. Вступне слово: «Роль учителя в морально-етичному вихованні школярів».       

                                                                 Кальник О.П., методист методичного кабінету           

 

 

2. Урок етики як крок до формування компетентнісної, свідомої, духовно зрілої особистості.                                       

                                                                 Кремнєва Н. М., СШ № 5

 

 

 

 

 

 

 

3. Сприяння активному  дієвому засвоєнню учнями знань, розвитку вмінь робити власний моральний вибір.              

                             Павлова Т. В., СЗШ № 3

 

 

  

 

 

 

 

4. Необхідність формування емоційно – ціннісних орієнтацій в учнів у відповідності  до етичних загальнолюдських цінностей та норм, традицій, звичаїв українського народу.                                

                                                                  Кузьменко Н. В.,  СЗШ № 6

 

 

 

5.Важливість реалізації  міжпредметних зв’язків при вихованні  морально- етичних якостей  учнів.           

                                                                  Богданцева І. А., СЗШ № 2

6. Підведення підсумків.

                                                                  Кальник О.П., методист методичного кабінету                                        

 

 

 
 
 
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz