За результатами І (міського) етапу фахового конкурсу «Учитель року 2016» в номінації «Історія» на ІІ (обласному) етапі конкурсу місто представлятиме учитель історії та правознавства КЗ «НСЗШ № 23» Корзун Катерина Миколаївна.

     

         Велика роль у становленні творчої особистості, здатної до соціалізації в сучасному суспільстві  належить учителю. Розвивати творчі особистості може тільки творчий учитель. Саме таким учителем у комунальному закладі «Нікопольська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23» є вчитель історії та правознавства Корзун Катерина Миколаївна. Система роботи учителя спрямована на найбільш повне врахування інтересів, нахилів, здібностей кожного учня. В її методичному арсеналі нетрадиційні уроки, на яких сприймання нового матеріалу, його засвоєння здійснюється в незвичайних формах.

       Катерина Миколаївна постійно знаходиться у творчих випробовуваннях результативності сучасних технологій навчання, таких як технології розвитку критичного мислення, кооперативного навчання, проектної діяльності. Ерудиція, творчий пошук притаманні роботі вчителя. Вона вчить дітей орієнтуватися у цікавому, але в той же час складному історичному просторі, моделює життєві ситуації для практичного застосування знань.

       Катерина Миколаївна  - педагог з глибоким і цікавим внутрішнім світом, стійкою системою принципів і власним світосприйняттям. У системі роботи багато уваги приділяє індивідуальному підходу в процесі навчання і виховання школярів. Особливого значення надає практиці інтегрованого навчання та введення в навчальний процес інформаційно-комунікаційних технологій. Вона добре володіє методикою сучасного уроку, в своїй роботі використовує елементи передового педагогічного досвіду своїх колег. Працює над проблемою "Формування творчої особистості, здатної до адаптації в соціумі, шляхом використання новітніх технологій". Робота вчителя відзначається врахуванням психічних, фізіологічних, інтелектуальних особливостей учнів. Вчитель постійно працює над удосконаленням своєї педагогічної майстерності, шукає методи поєднання традиційних і нетрадиційних форм роботи, застосовує на своїх уроках елементи інтерактивних технологій, ігрового методу навчання. Вона проводить уроки з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів, відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу. Під час їх проведення вміло застосовує інформаційно-комунікаційні технології, що дає змогу активно впроваджувати методи інтенсивного на­вчання, значно підвищувати ефективність уроків та поліпшувати якість знань учнів.

       Учитель тонко відчуває потреби, які ставить суспільство перед сучасною школою. Сьогодні, коли Україна найбільш гостро потребує патріотично налаштованої молоді, Катерина Миколаївна вважає своїм першочерговим завданням формування та розвиток громадянської компетентності учнів. За її активної участі  в школі на належному рівні  проводяться заходи до Дня Гідності та Свободи України, Дня Соборності України, Дня пам’яті героїв Крут, Дня Єдності та Примирення та інші. У 2014 році у міському конкурсі на кращу організацію та проведення Всеукраїнського тижня права школа посіла ІІ місце.

        Катерина Миколаївна зацікавлює учнів різноманітними видами роботи: круглі столи, інтелектуальні змагання, підсумкові співбесіди, диспути, рольові ігри, самостійна робота з документами та ін. Її уроки мають чітку структуру, методи і прийоми роботи завжди відповідають темі і завданням. Свої наробки вчитель узагальнює у методичних посібниках та періодичних виданнях. У 2013-2014 н.р. педагогічна розробка вчителя «Робота в соціальних сервісах Веб 2.0» увійшла до каталогу «Інноваційний досвід Дніпропетровщини». Корзун Катерина Миколаївна друкувала свої доробки на сторінках журналів «Відкритий урок», «Учительський журнал on-line», сценарії позакласних заходів учителя розміщені на Методичному порталі. Учитель бере активну участь у роботі міського методоб`єднання учителів суспільствознавчих дисциплін, входить до творчої групи вчителів історії міста, виступає з доповідями на педрадах, методичних семінарах і конференціях.  У 2013 році в рамках міської конференції учениця Катерини Миколаївни за проект на тему: "Знищення культурних цінностей краю в роки окупації. Роль земляків у їх збереженні" була нагороджена Дипломом І ступеня.  У 2014 році Катерина Миколаївна взяла участь в обласному проекті «Електронна школа «Школа відкрита для всіх» і розробила цикл уроків з правознавства для дітей з особливими потребами.  Вихованці Катерини Миколаївни неодноразово ставали переможцями та призерами  міських олімпіад з історії, беруть активну участь у конкурсах і змаганнях різного рівня: «Олімпус», «Патріот», «Мультитест».   Учитель має високий рівень загальної культури. Їй притаманні такі риси характеру: чуйність, чесність, вимогливість до себе та інших, наполегливість та зібраність у справах, самокритичність, вміння виправляти власні помилки. За це користується повагою учнів та колег.