В Запоріжжі пройшов міжнародний НIT-Forum

28 вересня у виставковому комплексі Kozak Palace в Запоріжжі пройшов міжнародний IT – Forum. 

60 школярів та 10 викладачів міста Нікополя мали змогу потрапити на міжнародний IT – Forum за ініціативи депутата міської ради Євгена Тутурова та за допомогою відділу освіти і науки Нікопольської міської ради. 
Сам захід поділено на шість потоків - it- бізнес, маркетинг та веб-технології, дизайн, мобільні розробки і вільний лекторій. До числа зоряних спікерів форуму входять Manuel de Vits - менеджер з продажу, який працював в Японії і Бельгії і відкрив власну консалтингову практику з продажу і розвитку бізнесу; розробник безпілотного літака Mars Hopper Андрій Музиченко; датський розробник програмного забезпечення в IMPACT Filip Bruun BEch - Larsen; незалежний консультант з Америки у сфері IT Ден Міллер; підприємець, відомий спікер з блокчейну і екс-співробітник Google Олексій Божинов та багато інших.

Також в рамках форуму відбувся турнір з кіберспорту з призовим фндом в 50 тисяч гривень, представлена зона робототехніки, воркшоп для учасників, дитяча зона з різноманітними майстер-класами.
Для школярів можливість побувати на такому масштабному дійстві – запорука отримання нових емоцій, а, можливо, і поштовх до саморозвитку у цьому напрямку.
Поринути в атмосферу 2ох виставкових зон з останніми інноваційними розробками від 3D-принтерів до найрозумніших роботів – чи не мрія підлітка? Також, гарні емоції доповнила велика Food Zone для спілкування за найсмачнішими стравами, десертами та напоями від провідних запорізьких та українських брендів.
Відвідавши подію міжнародного масштабу, діти повернулись у Нікополь натхненні та сповнені нових ідей!

 


Сучасні спеціальні освітні послуги в роботі з дітьми з особливими потребами

26 вересня на базі КЗНСЗШ № 24 відбулась науково-практична конференція за участю міжнародних експертів «Сучасні спеціальні освітні послуги в роботі з дітьми з особливими потребами».

З привітальним словом до присутніх на початку заходу звернулась заступник міського голови Ольга Василівна Коник, яка вкотре наголосила на важливості розвитку саме цієї галузі освіти в нашому міста та розповіла присутнім проте, що вже зроблено для нікопольських діток і їх батьків в сфері розвитку інклюзивної освіти.

 Після невеличкої перерви свої доповіді присутнім представили фахівці – практики, працівники загальноосвітніх та дошкільних закладів освіти, інклюзивно-ресурсного центру,  які працюють з інклюзією. На конференції виступили заступник директора СШ24 Смольянова О.М., практичні психологи Мамедова Т.В., Жигалова О.В., Сіліна Н.А., Коноваленко С.В.,вчитель-дефектолог Шашко Г.М., практичний психолог-арттерапевт Сисоєва К.В.., Бистрова Ю.О., - доктор психологічних наук, професор кафедри психокорекційної педагогіки НПУ ім М.П.Драгоманова; Коваленко В.Є., - кандидат психологічних наук, доцент кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Харьківської гуманітарної педагогічної академії.

Організаторами заходу виступили: відділ освіти і науки НМР, БФ «Людям від щирого серця» (керівник О.Є. Пастухова) за активної підтримки іспанських колег. Досвідом впровадження інклюзивного навчання за кордоном з присутніми поділився і Хосе Муньос Косіальз – президент та ректор медико-педагогічного департаменту м. Рубі ( Іспанія).

У семінарі взяли участь освітяни відповідальні за освіту дітей з особливими потребами, корекційні педагоги та психологи нікопольського регіону, м. Покров, прилеглих об’єднаних територіальних громад.

В поточному  2018\2019 навчальному році правом на інклюзивну освіту скористається 14 дітей, 3 з яких вихованці дошкільних навчальних закладів. Наразі, завдяки ініціативі міського голови, Нікополь є учасником проекту фонду Марини  Порошенко  «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», в рамках реалізації якого на базі шкіл № 22 та 24  відкриті  інклюзивно-ресурсні кімнати.  Основна мета їх створення  -  максимальна адаптація до соціуму і навчання діток з особливими освітніми потребами. 


Нікопольські школярі відвідали найпотужнішу в області чисту електростанцію

24 вересня, 90 учнів нікопольських шкіл відвідали сонячну електростанцію, яку минулої зими побудувала та запустила в експлуатацію канадська компанія Refraction Asset Management. Найбільша в області станція, яка працює на сонячній енергії розташована в околицях Нікополя, вартість реалізації даного проекту - €11 млн. На 15 га землі розмістили понад 32 тис. панелей, потужність станції - до 80 МВт електроенергії на добу, про це та багато іншого, стосовно видобутку альтернативних видів електроенергії дізналися юні науковці, переможці учнівських олімпіад з природничих наук та різних творчих конкурсів, серед учасників екскурсії були також і діти пільгових категорій. Екскурсію для підлітків організували Нікопольська міська рада та представники компанії-інвестора, екскурсію по об’єкту разом з учнями відвідала і заступник міського голови О.В.Коник.

 

 


Засідання творчої групи вчителів початкових класів

 

25.09.2018 року відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів, на якому педагоги обговорили кардинальних зміни, що відбулися згідно з Концепцією Нової української школи; методичні підходи до навчання школярів, поділилися планами роботи з колегами, визначилися із завданнями, які стоять у новому навчальному році.

 

 

 

 


Нікопольські школярі провели "Гарбуз фест"

У кожного народу свої символи, своя система, успадкована від предків, ця система передається з покоління в покоління, доповнюється власним досвідом. Символи складають історію народу, відображають спосіб життя. Відділ освіти та науки Нікопольської міської ради продовжує відроджувати національні традиції та знайомити з ними жителів нашого міста. 

В рамках святкування Дня міста загальноосвітні заклади середньої освіти та дошкільні навчальні заклади провели фестиваль в етностилі « Гарбуз FEST». Надвечір, 22 вересня, на алеї за міською радою рябило в очах від помаранчевого кольору, незліченої кількості гарбузів і солодко лоскотало в носі від запаху смачнючої домашньої випічки. Тематика заходу була обрана не випадково, адже гарбуз, насіння гарбуза — символ родючості, жіночого начала. Цей овоч постійно фігурує в народних казках, піснях та оповіданнях і байках, як добрий, хазяйновитий поважний гостоподар.

Міські школи та дитячі садочки влаштували ярмарок за усіма народними традиціями з дитячими розвагами, ворожінням на гарбузовому насінні, тематичними фотозонами та розпродажем пиріжків. Кожен хто відвідав того дня «Гарбуз FEST» забрав з собою додому частинку свята, хто у вигляді пакунку з пиріжками, хто у вигляді власного фото на згадку чи власноруч зробленого сувеніру, або передбачення від чарівних мольфаром, ворожок і циганок.


Велокарнавал до Дня міста

Сьогодні відділ освіти і науки Нікопольської міської ради сподіваємося, що започаткував нову традицію, відтепер кожного року до Дня міста будемо проводити велокарнавал! Цей захід особливий з декількох причин: не ординарний і не звичайний для нашого міста, він надає можливість молоді розкрити себе з іншої сторони, продемонструвати свою індивідуальність, по-друге саме в цей час завершується акція «Увага!Діти на дорозі». Все більше молоді надає перевагу двоколісним сталевим коням і вони є повноцінними учасниками дорожнього руху, але водії автомобілів та інших транспортних засобів часто вважають по-іншому, тому і трапляються ДТП за участю велосипедистів. Велокарнавал – це гарна нагода своїм яскравим виглядом нагадати усім, що велосипед - це теж повноцінний транспорт і повага та додаткова концентрація уваги за кермом допоможуть зменшити статистику аварійності у менший бік!

 

Що ж стосовно заходу, то в ньому прийняло участь 80 дітей та 10 педагогів. Найменьша категорія, вихованці дитячих садочків, ганяли «стометрівку» і кожен з них отримав грамоту учасника та маленький сюрприз, а дорослі - школярі та їх педагоги, проїхали головним проспектом Нікополя, завершився захід нагородженням авторів найоригінальніших костюмів цінними подарунками.
З початком святкувань, усіх присутніх вітали в.о.міського голови Ольга Василівна Коник та начальник відділу освіти та науки Нікопольської міської ради Олена Селютіна.
Дякуємо усім причетним до організації заходу за підтримку! З днем народження Нікополь!Продовжуємо святкувати і чекаємо нікопольців та гостей міста завтра на фестивалі « Яскравих гарбузів та смачненьких пиріжків!


"Нікополь - місто талановитих людей"

20.09.2018 року відбулося засідання творчої групи вчителів української мови та літератури, які  розглянули поточні питання і перевірили учнівські конкурсні роботи, присвячені Дню народження рідного міста за темою «Нікополь – місто талановитих людей».

Вітаємо переможців прозових творів:

І місце – Гармаш Єгор – 11 кл., КЗ «ННВК №15»;

ІІ місце-  Ігнатенко Анастасія, 9 кл., КЗ «НСЗШ №14»;

ІІІ місце – Малкін Радіон, 8 кл., КЗ «НСЗШ №23».

Вітаємо переможців у номінації «Поезія»:

І місце – Корнієнко Карина – 10 кл., КЗ «НСЗШ №19»;

ІІ місце-  Кудрявцева Анна, 10 кл., КЗ «НСЗШ №13»;

ІІІ місце – Чічкань Ксенія, 9 кл., КЗ «НСЗШ №13».


Турнір "Юний бджоляр"

8-9 вересня у м. Києві проходив  ІІ Всеукраїнський Фестиваль молодого меду, організаторами якого є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Спілка пасічників України. В рамках Фестивалю відбувся Всеукраїнський Турнір «Юний  бджоляр». Мета Турніру: залучення учнів середнього та старшого шкільного віку загальноосвітніх шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів до поглибленого вивчення наук біологічного профілю та отримання певного об’єму фахових знань з бджільництва.

Від Дніпропетровської області в Турнірі «Юний бджоляр» брали участь вихованці КЗ «Нікопольський міський еколого-натуралістичний центр» Гукайло Еней, учень 10 класу КЗ «СПМШ ім.. О. Гончара» та Гукайло Ярослав, учень 5 класу КЗ «НСШ № 5». Хлопці презентували сімейну пасіку, яку започаткував ще їхній дід. Батько продовжив справу та зараз долучає до роботи своїх синів. Стаж пасіки сім`ї  Гукайло  налічує вже 36 років.

 

 


В м.Нікополя розпочала роботу школа "Робототехніки"

Зовсім скоро в Нікополі з’явиться штучний інтелект, а роботизовані машини значно полегшать людську працю. Залишилось почекати зовсім трішки – саме настільки на скільки виростуть і самовдосконаляться, навчаться новому і зроблять власні винаходи юні вихованці нікопольської школи «Робототехніки». Починаючи з 1 вересня курс «Робототехніки» викладається в 5-х класах та в 10-му профільному класі КЗНСЗШ № 4, також вже завершено формування груп для занять в гуртках «Робототехніка» - їх всього 9 по 14 дітей за наступними віковими категоріями: 

 

 

7-8 років - 3 групи, 
9-10 років-2 групи, 
11-12років -2 групи,
13-14 років 1 група ,
15-16 років -1 група. 
Таким чином БЕЗКОШТОВНО «Робототехнікою» займатимуться 126 гуртківців та 92 учні КЗ "НСЗШ № 4" м. Нікополь. Це стало можливим завдяки реалізації в нашому регіоні сумісного проекту губернатора Валентина Резніченка та Пилипа Духлія – відомого блогера, активіста і новатора в сфері розвитку робототехніки в Україні.
Не залишилась осторонь і міська влада разом з відділом освіти і науки НМР, адже саме вони тут у Нікополі контролювали всі етапи втілення проекту в життя.


Олімпійський тиждень

В нікопольських загальноосвітніх та дошкільних закладах освіти завершився Олімпійський тиждень, приурочений до Дня фізичної культури і спорту. Фізкультурний настрій панував  всюди, адже кожного дня діти брали участь в цікавих та активних спортивних заходах. В навчальних закладах пройшли спортивні естафети та змагання з видів спорту, конкурси,  вікторини та різноманітні виставки. Учнівська молодь мала змогу зустрітись з багатьма відомими спортсменами, визначними тренерами та спортивною громадськістю Нікополя. 9 вересня в НКДЦ відбувся урочистий захід, в рамках якого було нагороджено почесними грамотами та відзнаками кращих вчителів фізичної культури та тренерів міста.

 

 

 


Запрошуємо на гурток робототехніки

Відділ освіти і науки Нікопольської міської ради запрошує на гурток робототехніки учнів  1-11 класів на базі КЗ «НСЗШ №4».

За додатковою інформацією звертатися з 9-00 до 16-00 за т.0664736359 Крамар Сергій Сергійович


В Нікополі розпочне функціонувати клас робототехніки

Перше вересня - свято початку нового навчального року. Є добра традиція дарувати на свята подарунки. Завдяки сумісним зусиллям міської влади та відділу освіти і науки НМР, Нікополь став учасником проекту Дніпропетровської ОДА щодо розвитку в регіоні нової науки – робототехніки. Все літо ми інтенсивно працювали над тим, щоб вже 1 вересня клас робототехніки відкрив свої двері для юних експериментаторів, програмістів та конструкторів. Завершено ремонтні роботи в навчальному приміщенні, закуплено спецтехніку, портативні комп’ютерні системи, меблі. В школі робототехніки працюватимуть теоретичний і практичний класи, у них - комп'ютери, лазерні верстати, 3D-принтери, паяльне обладнання. Загальний кошторис втілення даного проекту в життя склав більше 2 млн. гривень. бюджетних асигнувань з обласної субвенції. 
Школа робототехніки готова приймати своїх вихованців на базі школи № 4.
Ласкаво просимо! Ми дякуємо усім причетним за докладені зусилля на шляху втілення даного проекту в життя!

 

 


Активна робота щодо створення умов для навчання дітей "Нова українська школа"

В Нікополі продовжується активна робота щодо створення умов для навчання дітей та роботи вчителів в рамках реалізації реформи «Нова українська школа» – основні повноваження з втілення цієї частини проекту покладені на місцеві органи влади, а держава підтримує їх на цьому шляху. Наприкінці цього тижня вчителі перших класів отримали чергову порцію обладнання - кейси з дидактичними наборами для навчання школярів письму та математиці, до набору входить: набір магнітів «Дидактичні картки», демонстраційний набір, набір таблиць з ознаками, властивостями і відношенням предметів - Унікальний супер-сортувальний набір та абакус. Найближчим часом очікується надходження другої частини дидактичного набору, до складу якого входять: магнітно-маркерний планшет для дітей, дошка обертова для маркеру, дошка пробкова.

 

 

 

 


З 1 вересня відкриваються ресурсні кімнати

Минулого навчального року під егідою та за підтримки фонду Марини Порошенко по всій країні стартувала програма «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Завдяки ініціативі міського голови долучився до даного проекту і Нікополь, на базі школи № 24 було відкрито і функціонує медіатека, а завдяки системі прозорого партнерства та за фінансової підтримки фонду Марини Порошенко, вже з вересня поточного року в школах № 22 та 24 будуть відкриті інклюзивно-ресурсні кімнати. На реалізацію даного проекту виділено 1мільйон 100 тисяч гривень. У загальноосвітній простір нікопольських шкіл за минулий навчальний рік інтегрувалось 5 дітей з особливими освітніми потребами, у цьому - правом на інклюзивну освіту скористається 14 дітей. Основна мета створення таких кімнат – це простір для відпочинку та психологічного розвантаження діток з особливими освітніми потребами, адже завдяки особливостям своєї фізіології втомлюваність від навчання в них настає швидше ніж у звичайних дітей. Тут і відпочити можна, і пограти, і допомогу психолога отримати, скористатися кімнатою зможуть також і інші учні даних навчальних закладів.

 

 

 


м.Нікополь на 40% забезпечено одномісними партами

Станом на 1 вересня учнів перших класів м. Нікополь на 40% буде забезпечено одномісними партами. Міська влада разом з відділом освіти та науки НМР та батьківськими активами шкіл зробила все від себе залежне, щоб новий навчальний рік вчителі та учні Нової української школи розпочали в новому освітньому просторі з оновленими навчально-методичними матеріалами та з новими одномісними партами, як того вимагає реформа. Але наразі в Україні функціонує обмежена кількість заводів, які ці меблі виготовляють і як наслідок - виконати замовлення в повному обсязі для всієї України виробники просто не встигають з об’єктивних причин. Батькам нікопольських школярів не варто хвилюватися, а тим паче збирати, або здавати кошти на придбання парт, меблі вже замовлено відповідно до кількості учнів, які підуть восени в перший клас, реалізація проекту проходить за рахунок державної та обласної субвенцій. Станом на 30 серпня парти вже отримали 5 шкіл. До першого вересня нові меблі також отримають ще 8 шкіл. Процес передачі шкільних меблів до навчальних закладів планується повністю завершити до середини вересня, а доти учні тимчасово навчатимуться за звичними двомісними партами чи на килимку пізнання, адже навчальна програма НУШ, якраз і передбачає, що учень має проводити мінімум часу за партою, а навчальний процес навпаки має бути мобільним та динамічним.


Готовність навчальних закладів до початку нового 2018/2019 н.р.

    Три дні міжвідомча комісія до складу, якої увійшли: начальник відділу освіти і науки НМР, методисти НМЦ, спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби, перевіряли готовність нікопольських навчальних закладів до початку нового 2018\2019н.р. Особливу увагу інспектори приділяли виконанню поточних та капітальних ремонтів, станом на 15 серпня школи готові на 90%, всі роботи ведуться за графіком і будуть завершені до початку навчально-виховного процесу. Ретельному інспектуванню також підлягали приміщення в яких перебуватимуть учні першого року навчання, всі вони мали відповідати стандартам НУШ. Відділ освіти та науки висловлює щиру подяку педагогічним колективам, батькам та всім небайдужим за проведену роботу і відповідальне ставлення до такої серйозної справи.

 

 

 

 


Впровадження ігрового методу в освітній процес

9 серпня 2018 року відділ освіти і науки НМР безкоштовно отримав для майбутніх першокласників 1360 наборів LEGO «Шість цеглинок», які допоможуть впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation.
З 1 вересня наші вчителі зможуть зробити заняття у початковій школі більш захопливими і цікавими, використовуючи LEGO. Учні навчаться шукати та пояснювати власні рішення, розвиватимуть уяву та навички логічного мислення за допомогою популярної методики.

 

 

 


Нікопольські вчителі отримали сучасні портативні ноутбуки

В рамках впровадження НУШ (Нова українська школа), в місцевих школах триває реорганізація та переформатування навчального процесу в перших класах. Черговою зміною стало те, що кожен з вчителів - класоводів, які працюватимуть з малюками першого року навчання, отримає персональний набір оргтехніки. Адже неможливо підготуватися на належному рівні до майбутнього уроку, не маючи ноутбука та проектору під рукою. 
До сьогоднішнього моменту педагоги мали за власні кошти роздруковувати роздатковий матеріал для учнів, а про демонстрацію цікавих навчальних фільмів та ілюстрацій можна було лише мріяти. Відтепер, все це буде під рукою у вчителя і наставник зможе якісно організувати навчально-виховний процес у своєму класі. 
Наприкінці тижня нікопольські вчителі отримали 46 сучасних ноутбуків, які було придбано в рамках програми співфінансування за рахунок державної субвенції «Нова українська школа» та міського бюджету на суму майже 400 тис. грн.