Підсумки гри «Сокіл» («Джура»)

       З 18 по 20 травня 2017 року на території дитячого оздоровчого табору «Великий луг» проведено І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка вчить молоде покоління бути сильними, спритними, наполегливими. 
        Організатори заходу – відділ освіти і науки Нікопольської міської ради. До міського штабу з підготовки та проведення гри «Сокіл» («Джура») ввійшли: заступник міського голови Коник О.В. (голова штабу), депутати міської ради, представники громадських організацій, козацтво, волонтери, воїни АТО. 
       У змаганнях взяли участь 26 команд загальноосвітніх навчальних закладів  міста (208 учасників). Кожна школа біла представлена роєм, до якого входять 6 хлопчиків та 2 дівчинки.
        Урочисте відкриття міського етапу відбулось 18 травня шикуванням та звітом роїв про готовність до початку гри з підняттям Державного прапору під Гімн України. Звіт роїв приймав наказний отаман заходу, працівник освіти, отаман ГО «Нікопольська Січ» Олександр Шевченко. Юних джур та гостей вітали голова міського організаційного штабу – заступник міського голови О.В.Коник, благочинний церков Нікопольських Київського патріархату УПЦ отець Меркурій. 
       Насичена і різноманітна програма трьох днів включала конкурси та змагання туристсько-краєзнавчого, військово-патріотичного, інтелектуального спрямування. Учасники роїв мали змогу поспілкуватися з учасниками АТО, воїнами Української армії, волонтерами. 
Юні джури змагалися в 10-ти конкурсах:
1.«Впоряд» - стройова підготовка.
2.Звитяжні змагання «Лава на лаву»
3.Стрільба з пневматичної зброї
4.Медичний конкурс «Рятівник»
5.Змагання «Смуга перешкод»
6.Інтелектуальний конкурс «Відун»
7.Звіт «Добре діло»
8.Творчий конкурс «Ватра»
9.Конкурс біваків «Таборування» 
10. Конкурс «Українські страви»
        Конкурс «Таборування» здійснювався протягом трьох днів. Журі оцінювали рої за такими критеріями: наявність патріотичної символіки, чистота та порядок у таборі, доцільність розташування обладнання в таборі, організація побуту та дозвілля, дотримання режиму та розпорядку дня. Слід відмітити патріотичну налаштованість учасників гри. У всіх таборах були наявні патріотична символіка, джури одягнені в національний чи військовий одяг, у багатьох таборах наявне туристичне обладнання. 
На етапі «Таборування» (конкурс біваків) кращими стали:
І місце – рій «Залізні леви» КЗ «НСЗШ № 6» та рій «Козацька варта» КЗ НСЗШ № 13»;
ІІ місце – рій «Суличани» КЗ «НСЗШ № 19»;
ІІІ місце – рій «Микитинська варта» КЗ «НСЗШ № 9».
        Конкурс «Українські страви», який проходив у рамках конкурсу «Таборування», оцінювався окремо. Джури готували вечерю на вогнищах 19 травня. В основному це були страви: куліш, козацька юшка, печена картопля, мамалига, щерба, чаї та узвари. Конкурс оцінювали п´ять суддів за такими критеріями: обладнання та стан кухні, презентація страви та смакові якості. Із завданням успішно справилися всі рої. Призові місця посіли:
І місце – рій «Козацький легіон  КЗ «НСЗШ № 2» та рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 24»
ІІ місце – рій «Вільні люди» КЗ «НСЗШ № 12» 
ІІІ місце – рій «Онуки Сірка» КЗ «НСЗШ № 14»
          Конкурс «Ватра» («Слава героям») – творчо-мистецьке представлення рою.
«Слава героям» – саме під таким гаслом відбувся творчий конкурс «Ватра», в якому рої джур у національному козацькому одязі презентували театралізовані мініатюри, управи козацького бойового мистецтва, власні досягнення з життя, також співали та танцювали. У самодіяльну композицію були включені різні жанри, а саме: українська народна пісня, танок, жарти, гуморески, музичне оформлення та елементи бойової майстерності.
       При оцінюванні враховувались зміст програми та її втілення, патріотичний і художньо-естетичний рівень, костюми, креативність, інноваційність та використання ройових атрибутів. 
       Програма творчих виступів була насиченою та цікавою. Особливо творчо і натхненно підійшли до виконання завдання джури рою «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13», здивувавши всіх присутніх театром тіней та димовою завісою у патріотичних тонах, не менш цікаво було спостерігати за чітко відпрацьованими акробатичними вправами джур з рою «Залізні леви» КЗ «НСЗШ № 6», майстерно та вправно показали елементи бойових прийомів з палицями джури рою «Діти Івана Сірка» КЗ «НСЗШ № 23».
           Перемогу в творчому конкурсі «Ватра» здобули:
І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
ІІ місце – рій «Залізні леви» КЗ «НСЗШ № 6»;
ІІІ місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 24»
        На конкурсному етапі «Добре діло» кожен рій звітував про добрі справи, проведені протягом навчального року: волонтерську роботу, допомогу тяжкохворим дітям, воїнам, які відстоюють мир в Україні, ветеранам Другої Світової війни. 
Рої представляли та захищали спецвипуск газети «Юні патріоти – захисникам Вітчизни». Газети, які повністю відповідали умовам конкурсу представили рої шкіл КЗ «НСЗШ № 14», КЗ «НСЗШ № 8», КЗНЗ «Гімназія № 15», КЗ «НСЗШ № 21». 
       Слід відмітити, що всі рої передали українським воїнам, які зараз на передовій і виборюють незалежність України, частинку своїх добрих справ, проведених протягом навчального року – плакати та патріотично оформлені посилки з гуманітарною допомогою, малюнками, листами підтримки, оберегами. Добрі справи джур роблять українських військових сильнішими, нагадують, що вдома їх чекають рідні та близькі люди.
На етапі «Добре діло» кращими стали:
І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 24»;
ІІ місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
ІІІ місце – рій «Борисфен» КЗ «НСЗШ № 21».
      Під час конкурсу «Козацька смуга перешкод» добре попрацювала головна суддівська колегія. Чітка організація, промарковані траси, вдало розміщені етапи змагань. Етапи забезпечені повністю інвентарем та туристичним спорядженням.
       Суддівство проходило відкрито та об`єктивно. Всі учасники команд на період проведення змагань забезпечувались страхувальними системами та захисними касками. Випадки травматизму відсутні. 
Результати на дистанції «Смуга перешкод»:  
І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
ІІ місце – рій «Діти Івана Сірка» КЗ «НСЗШ № 23»;
ІІІ місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 24».
        До медичного конкурсу «Рятівник» найкраще підготовленими виявилися команди шкіл: СПМШ, №№20, 24, 10, 1, 8, 13, 6. Учасники цих команд серйозно готувались до конкурсу, що проявилося високими результатами тестування, а крім того, отримали додаткові бали за сертифікати. Найкращі результати показали  учасники команд шкіл: СПМШ – І місце, № 20 – ІІ місце, № 24 – ІІІ місце. 
          На етапі «Впоряд» - стройова підготовка відзначилися рої шкіл:
І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
ІІ місце – рій «Сокіл» КЗ «НСШ № 5»;
ІІІ місце – рій «Вільні люди» КЗ «НСЗШ № 12».
        На етапі «Стрільба з пневматичної зброї» результативну підготовку показали рої шкіл:
І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
ІІ місце – рій «Побратими» КЗ «НСЗШ № 10»;
ІІІ місце – рій «Борисфен» КЗ «НСЗШ № 21».
        У звитяжних змаганнях «Лава на лаву» місця розподілились наступним чином:
І місце – рій «Патріоти» КЗ «НСЗШ № 4»;
ІІ місце – рій «Козацька воля» КЗНЗ «Гімназія № 15»;
ІІІ місце – рій «Хорта» КЗ «НСЗШ № 20».
       Інтелектуальний конкурс «Відун» проходив у вигляді інтелектуальної вікторини, де учасники демонстрували знання із загальної історії України XV–XXI ст., історії рідного краю, Збройних Сил України. 
Перемогу отримали:
    І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
    ІІ місце – рій «Хорта» КЗ «НСЗШ № 20»;
    ІІІ місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 24».
    Переможцями у комплексному заліку міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») стали: 
    І місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 13»;
    ІІ місце – рій «Козацька варта» КЗ «НСЗШ № 24»;
    ІІІ місце – рій «Хорта» КЗ «НСЗШ № 20».

    Переможці отримали  перехідні кубок та вимпел, грамоти відділу освіти і науки Нікопольської міської ради та солодкі призи.
    Щиро дякуємо всім учасникам, наставникам, суддям, організаторам, волонтерам та спонсорам заходу!

 

Категорія: Мої статті | Додав: nikopolosvita (30.05.2017)
Переглядів: 247 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: