Змагання маленьких конструкторів 2017

     28 лютого 2017 року у комунальному позашкільному навчальному закладі освіти «Нікопольський міжшкільний центр трудового навчання та технічної творчості» відбулися обласні змагання молодших школярів Нікопольського регіону з початкового технічного моделювання.
         Основними завданнями змагань були:
-пошук та підтримка обдарованих дітей молодшого шкільного віку;
-стимулювання творчого інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації;
-підвищення ролі технічної творчості у системі навчально-виховної роботи позашкільних навчальних закладів;
-організація змістовного дозвілля дітей, пошук нових форм проведення змагань та інших заходів. 
    На змагання завітали шановні гості – Валентина Миколаївна ОЛІПА, голова журі, методист комунального позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді” та члени журі – Валентина Олександрівна ЗИЧКОВА, керівник гуртка початкового технічного моделювання комунального позашкільного навчального закладу „Станція юних техніків Жовтневого району” м.Кривого Рогу, Валентина Володимирівна ТРЕТЯК, керівник гуртка початкового технічного моделювання  комунального позашкільного навчального закладу „Дніпропетровський обласний центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді”;
        Змагання відкрили директор Центру, Відмінник освіти України, Тетяна Іванівна ЧЕРНЯВСЬКА, заступник директора з технічної творчості - Наталя Леонідівна Бенько та методист ДОЦНТТ та ІТУМ Валентина Миколаївна Оліпа. Вони щиро привітали учасників змагань, побажали їм натхнення, завзятості, наполегливості у практичній роботі та теоретичному заліку, подальших творчих успіхів в оволодінні професіями конструкторів, винахідників, раціоналізаторів. Прозвучав Гімн України, діти слухали з повагою, уважно, усвідомлюючи себе громадянами нашої великої держави.
          З чудовим піднесеним настроєм діти розпочали змагання.

          Програма змагань передбачала чотири завдання.
Завдання 1. Виготовлення літаючої моделі за кресленням та малюнком загального вигляду. Час на виконання завдання – 40 хвилин
Максимальна кількість балів − 20.
Завдання 2. Теоретичний залік. Питання теоретичного заліку добиралися відповідно до вимог щодо знань та умінь учнів, визначених програмою гуртка початкового технічного моделювання. Час на виконання – 40 хвилин. Максимальна кількість балів − 20.
Завдання 3. Виготовлення виробу об’ємної форми – модель сміттєвозу. Модель технічного об’єкту виготовлялася за розгортками та малюнком загального вигляду. Час на виконання – 1 година. Максимальна кількість балів − 20.
Завдання 4. Участь у міні-змаганнях з запуску авіамоделі. Для запуску моделі надавалося три спроби. Кількість балів за дальність польоту визначалося за максимальної кількості умовних метрів, які пролетів планер до першого торкання підлоги. Максимальна оцінка одного польоту – 10 балів. У залік змагань зараховувалася сума з 2-х кращих результатів.
         Всього у змаганнях взяли участь вісім команд та один учасник у особистій першості (17 учасників): чотири команди від КПНЗО «Нікопольський міжшкільний центр трудового навчання та технічної творчості», одна команда від КПНЗ «Центр науково-технічної творчості м.Марганця», три команди від КПНЗ «Будинок творчості дітей та юнацтва м.Покров».
        Змагання пройшли на високому рівні злагоджено та організовано. Учасники та керівники команд навіть не помітили як пролетів час, під час підведення підсумків для дітей було проведено багато цікавих конкурсів та рухомих ігор.
І місце в етапі «Виготовлення моделі літака» посів Білозор Василь (НМЦТН та ТТ, керівник – Продан Г.Л.);
І місце в етапі «Дальність польоту» - Гагарський Юрій (КПНЗ «БТД та Ю м.Покров», керівник – Котій В.М.);
І місце в етапі «Виготовлення об’ємного геометричного тіла» -  Янджула Данил (НМЦТН та ТТ, керівник – Вергілес Л.Г.);
І місце в особистій першості посів Білозор Василь (НМЦТН та ТТ, керівник – Продан Г.М.);
І командне місце посіла команда КПНЗО «НМЦТН та ТТ», керівник – Продан Г.Л.; 
ІІ командне місце – у команди КПНЗО «НМЦТН та ТТ», керівник – Вергілес Л.Г.; 
ІІІ місце – у команди КПНЗ «БТД та Ю м.Покров», керівник – Котій В.М.);
      Всі учасники змагань мали високий рівень знань та були добре практично підготовлені. Учасники були нагороджені грамотами ДОЦНТТ та ІТУМ, подарунками для ручної праці та солодощами.
     Світ техніки дуже великий і цікавий, і заняття технічним моделюванням дозволяють краще пізнати його, розвиває конструкторські здібності, технічне мислення і є одним з важливих способів пізнання навколишньої дійсності молодшими школярами. 
       Бажаємо успіхів та удачі переможцям змагань на відбіркових змаганнях з ПТМ для участі у Всеукраїнських змаганнях молодших школярів з початкового технічного моделювання у м.Києві. Нехай ваші перемоги стануть внеском у розбудову мирного, щасливого життя нашої рідної України!


Заступник директора з технічної творчості

Н.Л.Бенько
 

    

   

 

Категорія: Мої статті | Додав: nikopolosvita (02.03.2017)
Переглядів: 71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: